حنانه خلفی» متولد 22 آبان 1385 و فرزند ته‌تغاری خانواده‌ای 6 نفره است. او، برادر و خواهرانش عابد، زهرا و الهام حافظ قرآن هستند. چند سالی است که نام حنانه، آخرین فرزند خانواده خلفی، به‌عنوان نابغه قرآنی در کشورمان و حتی جهان بر سر زبان‌ها است. این نوجوان 13 ساله همراه خانواده‌اش در خانه‌ای اجاره‌ای در محدوده شهرک غرب و منطقه2 زندگی می‌کند. به گفته استادان قرآن، او استعداد زیادی در حفظ و قرائت قرآن دارد. حنانه می‌تواند آیات الهی را با شماره صفحه، سوره، سطر و. از حفظ بخواند. تسلط حنانه بر آیات قرآنی به حدی است که علاقه‌مندان و مشتاقان کلام وحی از تهران و دورترین نقاط ایران و جهان از او دعوت می‌کنند تا در محافل قرآنی‌شان شرکت کند. 

حنانه نیز مانند سایر بچه‌های همسن خودش نیاز‌ها و دلخوشی‌هایی دارد که اقتضای این دوران است. وقتی که همراه خانواده‌اش برای تفریح و بازی به بوستان‌ها و مکان‌های تفریحی می‌رود، با بچه‌ها گرگم به هوا» بازی می‌کند. می‌گوید وقتی که کوچک‌تر بود در بازی با عروسک‌هایش برای آنها قرآن می‌خواند. یکی از آرزوهای حنانه این است که همه بچه‌ها قرآن بخوانند و برای همین هر ‌کاری از دستش برمی‌آید انجام می‌دهد. حنانه با اینکه سن زیادی ندارد، اما می‌داند که همه، امکانات مساوی برای بروز استعداد‌هایشان را ندارند. به همین دلیل خودش احساس وظیفه می‌کند و با گفت‌وگو بچه‌ها را به فعالیت‌های قرآنی جلب و از آنها حمایت می‌کند. مصطفی خلفی» پدر خانواده، کارشناس ادبیات عرب و کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه تهران است. می‌گوید: حدود 17 سال پیش در شهرستان ا در استان لرستان زندگی می‌کردیم. محل زندگی‌مان امکانات نداشت. بارها فرزندانم در مسابقات قرآنی شرکت ‌کردند و صاحب رتبه شدند، اما پیشرفتی نداشتند. به این دلیل به تهران آمدیم تا از مدارس قرآنی استفاده کنیم. آن زمان پسرم عابد» کلاس اول راهنمایی بود و 7 ماه طول کشید تا حافظ کل قرآن شود. بعد از عابد، الهام و زهرا، خواهران بزرگ‌ترش هم تصمیم گرفتند قرآن را حفظ کنند و سال 1385 خدا حنانه» را به ما داد.» اعظم جدیدی» مادر خانواده در ادامه حرف‌های همسرش می‌گوید: از تجربه‌ای که در طول این سال‌ها به دست آورده بودیم برای تربیت قرآنی حنانه استفاده کردیم. زمانی که نوزاد بود به جای لالایی بالشتک‌های قرآنی تهیه کرده بودیم و زیر سر فرزندم قرار می‌دادیم و با نوای قرآن می‌خوابید. تا 3 سالگی این کار را ادامه دادیم و بعد از 3 سال متوجه شدیم بیشتر سوره‌هایی که گوش داده با خودش زمزمه می‌کند. بعد از آن تصمیم گرفتیم با برنامه‌ریزی استعدادش را تقویت کنیم.» 

شیرین‌ترین خاطره زندگی من

حنانه سال 1393، زمانی که کودکی 8ساله بود به‌عنوان کوچک‌ترین شرکت‌کننده در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان تهران رتبه اول را کسب کرد. سال بعد به همراه خانواده‌اش خدمت رهبر معظم انقلاب رسید و با قرائت قرآن مورد تشویق و تفقد ایشان قرار گرفت. حنانه آن روز خوب را به خاطر دارد و می‌گوید: وقتی که همراه پدر و مادرم خدمت رهبری رسیدیم، یکی از مسئولان من را این‌گونه معرفی کرد: حنانه خانم حافظ کل قرآن و مهارتش زبانزد عام و خاص است.» مقام معظم رهبری خواستند صفحه 142قرآن را بخوانم و من آن آیات را با صوت و تجوید خواندم و ایشان مدام من را با گفتن ماشاء الله»وتبارک‌الله» تشویق ‌می‌کردند.» دیدار صمیمانه خانواده خلفی با رهبر انقلاب منشأ خیر بوده است. در آن دیدار مادر نابغه قرآنی درباره توزیع و انتشار فایل‌های صوتی فرزندش، حنانه، از رهبر معظم انقلاب کسب اجازه می‌کند که ایشان موافقت می‌کنند و برای نخستین بار تلاوت کل قرآن با صدای یک دختر ایرانی ضبط و توزیع می‌شود. خلفی دیدارهای دیگری نیز با چهره‌های سرشناس کشور از جمله مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی» و پس از آن با » رئیس‌جمهور کشورمان داشته است. خودش بیشتر توضیح می‌دهد: سال 1394 دیداری با آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی داشتم که در آن دیدار برایشان صلوات خاصه امام رضا(ع) را خواندم که اشک از چشمانشان جاری شد و انگشتری به من دادند و گفتند: ‌در سفر به کربلا مسئولان حرم امام حسین(ع) تکه‌ای از سنگ مرقد مطهر حضرت را که در تعویض شکسته بود، به من هدیه دادند و از آن انگشتر نگین ساخته‌ام و این هدیه معنوی را به حنانه عزیز می‌دهم تا ان‌شاءالله شیعه آن امام مظلومی باشد که سر مبارکشان بر نیزه قرآن می‌خواند.»

منبع : رومه همشهری ، کدمطلب33333

کلیپ- اجرای اگیزشی حافظ کل قرآن کریم حنانه خلفی

قرآن ,حنانه ,قرآنی ,می‌کند ,سال ,تهران ,کل قرآن ,را به ,و از ,را با ,همراه خانواده‌اش

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

savalan54 افسانه دونگ یی ترنج گروه آموزشی شیمی استان کردستان ( گرووپی کیمیای پاریزگای کوردستان ) fanoospooneh مستر جستجو آموزش دنیای وب و دیجیتال مارکتینگ، سئو سایت و لینک سازی نقد و بررسی سریال I Am Groot نوز چت | Arman keshavarz | آرمان کشاورز